reklam

Hayattaki Büyük Hayal Kırıklıkları ile Başa Çıkmak

/ 22 Nisan 2020 / 299 views / yorumsuz
Hayattaki Büyük Hayal Kırıklıkları ile Başa Çıkmak
reklam

Hayattaki Büyük Hayal Kırıklıkları

depresyon, panik atak,ankiyeteHayattaki hayal kırıklığı ile hepimiz uğraşmak zorundayız ve umarım erken yaşlardan nasıl öğreniriz. En son seçilen her çocuk baş etmeyi öğrenmelidir. Ancak bir yetişkin olarak bile, çok hassas bir insan olduğunuzda büyük hayal kırıklıklarıyla uğraşmak zordur . Belki ilişki kurabilirsiniz.

Yakın zamanda önemli bir proje arkadaş olarak aldığım biri benden yararlanmaya çalıştığında sona erdi. Başlangıçta onu projeye dahil ettim, çünkü onun kırıldığını biliyordum. Bunun kötü bir fikir olduğu ortaya çıktı. Hollywood’u üzerime getirdiğinde ve dava etmekle tehdit ettiğinde, her şeyi kapatmaktan başka seçeneğim yoktu. Sadece kendini arayan birisine inandım ve şimdi bazı insanlar işsiz.

Sanırım, hayatta ne düzeyde olursanız olun ya da hangi işte olursanız olun, bazen olumsuz şeyler olur. İnsanlar sizi hayal kırıklığına uğratsa bile, acı olmamak ya da zamanınız ve enerjinizle cömert olmayı bırakmamak önemlidir. Bir hayal kırıklığının ortasında olduğunuzda, sadece içeride ölmek isteseniz bile, almak ve ileri gitmek için başka seçeneğiniz yoktur. Çok zordu. Televizyonu üç gün boyunca bile açmadım … o kadar kötü. Ama bu son değildi – hayatım bitmedi. Bunun durumsal bir depresyon olduğunu biliyordum ve hayatımın çoğunda depresyonla mücadele ettiğim ve çalıştığım için, bu şeytanlarla savaşmak için dişlere silahlandım.

Sorun şimdi geçti, ama beni zaman zaman nasıl başa çıkmamız gerektiği üzerine düşünüyor. Yaşadığım gibi kalın bir şeydeyken koşmak istiyorsun. Ama nereye? Ram Dass’ın “Nereye giderseniz gidin, işte oradasınız” dediğini hatırlayın. Aklınızdan kaçamazsınız, bu yüzden onunla arkadaş olmak en iyisidir. Belki bir fincan kahve alın ve alternatiflerin neler olduğunu tartışın. Cidden, iç sesim bana başka bir model üzerinde çalışmaya başlamamı söyledi. Bu yüzden kendimi hala net düşünebilen bu parçayı dinledim.

Duygusal desteğe sahip olmak da çok faydalı. Eşim çok tatlı ve anlayışlıydı. Beni mutlu görmekten hoşlanıyor ve yaratıcı çalışma, kaçan bir köpek yavrusu gibi kaybolmadıkça, içimdeki en iyisini ortaya çıkarıyor. Aynı tür bir kalp kırıklığı, ruhunda bir delik bırakan tür. Teneke Adam gibi, Oz Büyücüsü’nde, bazen kalbinizin olduğundan emin olmanın tek yolu, kırılmadır.

Zor bir şeyden geçiyorsanız, düşük anahtarlı tutun, duygusal bir denge için bir arkadaşınızla öğle yemeği yiyin, bir arkadaşınıza yardım edin ya da kendiniz hakkında iyi hissettiren her şeyi yapın ve devam edin, çünkü alternatif sadece sıkıcı. Depresyon berbat, bu yüzden onunla savaşmak daha iyidir. Uygulama mükemmel olmayabilir, ancak zamanla yardımcı olacaktır. Her gün kazanmıyorum ama şimdi ilk keşfettiğimden daha fazla bazı seçeneklerim var.

Barton Goldsmith, Ph.D., LMFT

 

Kaynak:

https://www.psychologytoday.com/intl/blog/emotional-fitness/202004/dealing-those-big-disappointments-in-life